Kodu ettevalmistamine pisikese maailmakodaniku tulekuks on ilus ja põnev aeg. Kõige tähtsam on läbi mõelda turvalisuse aspekt – kuidas muuta kodu lapse jaoks võimalikult mugavaks ja ohutuks?

 

1. Libedad pinnad


Sellega tuleks tegeleda juba titat oodates. Libeda pinnaga treppidele kleebi sobivad vaibad, vannis ja vannitoa põrandal harju kasutama kummist matte.

 

2. Mööbli servad


Väikese tuterdaja samm on tihtipeale ebakindel, komistamised ja kukkumised on varmad tulema. Et hoida ära tõsisemaid vigastusi, kata mööbli teravamad servad nurkade pehmendustega.

 

3. Kapid


Kodus võib olla hulk põnevaid ja arendavaid mänguasju, kuid pisikesele avastajale tundub kappide sisu sellegipoolest palju huvitavam. Kui ei jaksa pidevalt riideid uuesti kappi tagasi panna või ei soovi, et laps külmiku sisu sorteeriks, siis soeta ustele kapilukud.

 

4. Pliit


Väikelapsed vaatavad tavaliselt ikka kätega. Osta ahju ja pliidi nuppude jaoks lapsekindlad katted ning kinnita ahjuuksele lapselukk.

 

5. Kuuma joogiga tass või teravad esemed


Enne lapse saamist ei oska selle peale tullagi, et köögilaual aurav kohvitass või korraks käest pandud fileerimisnuga endast mingit erilist ohtu võiksid kujutada. Kuid uudistava väikelapse haardes võib neist tekkida paksu pahandust. Jälgi oma harjumusi ja tee lapse saabudes vajalikud korrektuurid.

 

6. Juhtmed ja pistikud


Kõik, mis satub väikelaste käeulatusse, on nende jaoks ütlemata põnev. Olgu selleks siis vahvaid hääli tegevad mänguasjad või hoopis koduelektroonika juhtmed. Võimalusel hoia juhtmeid mööbli taga ja osta koju vajalikus suuruses pistikukatted. Ära kunagi jäta mobiililaadijat pärast telefoni laadimist otsapidi pistikusse – lapsed kipuvad selle juhtme otsa suhu pistma, see aga võib lõppeda väga tugeva elektrilöögiga.

 

7. Kamin ja trepp


Vanematele suurt rõõmu pakkuv aeg väikelapse arengus on see, kui laps õpib roomama-käputama-kõndima. Nüüd tasub kaminate ja treppide ette turvapiirded paigutada ning lastetoas mudilast turnima ahvatlevad mööbliesemed (kummutid, kapid) tugevalt seina külge kinnitada.

 

Ettevaatlikkus on oluline, kuid üle ei tasu ka pingutada. Elimineeri kõige levinumad ohuallikad ja tunne rõõmu väikse inimese arenemisest, kelle jaoks on iga hetk täis uusi avastusi ja kogemusi!