Puuvillasatiinist voodipesuKas puuvillasatiinist voodipesu on naturaalne või sünteetiline?


Puuvill on kõigile tuttav naturaalne materjal, mida valmistatakse puuvillataimedest. Puuvillasatiini peetakse aga tihtipeale sünteetiliseks kangaks, seda eelkõige tema läikiva välimuse ja sileda tekstuuri tõttu.

 

Mis on puuvillasatiin?


Tegelikult on puuvillasatiin, nagu ka nimigi viitab, valmistatud puuvillast. Segadus tekib ilmselt sellest, et Eesti kaubandusvõrgus on saadaval nii puuvillasatiinist voodipesu kui ka polüestersatiinist voodipesu, neist viimane on aga 100% sünteetiline. Polüester on küll soodne, kuid jääb puuvillale ja puuvillasatiinile alla oma mugavuse, vastupidavuse, hingavuse ja pehmuse poolest.

 

Puuvillasatiini plussid


Puuvillasatiin on seevastu äärmiselt kvaliteetne materjal, mis on katsudes siidine ja luksuslik, sobides seetõttu ideaalselt voodiriiete valmistamiseks. Satiin on kudumisviis, mis annab kangale sileda efekti. Satiinkude saab teha erinevatest materjalidest, sealhulgas puuvillaniidist, millest kootud satiinkangast tuntakse ka satääni nime all. Puuvillasatiinist voodipesu on kerge triikida ja on vastupidav tuhmumisele ning kulumisele.

 

Tee teadlik valik


Puuvillasatiinist voodipesu ostes ole tähelepanelik ja uuri kindlasti kanga koostist. Õige puuvillasatiin on 100% puuvill ja seda pole segatud kunstkiududega. Kui pakendil on kirjas sõna „satiin“, siis see võib olla nii sünteetiline kui puuvillane materjal, seepärast küsi kahtluse korral müüjalt üle, millega täpsemalt tegemist on. Kui vähegi võimalik, siis tasub eelistada naturaalseid tekstiilitooteid, sest need on kordades nahasõbralikumad kui kunstkangast esemed. Kindlasti ei sobi sünteetika lastele ja allergiate käes kannatavatele inimestele.

 

Textelle puuvillasatiinist voodipesu vaata siit: www.textelle.ee/magamistuppa/voodipesu/puuvillasatiinist

 

Kui vajad valiku tegemisel abi, siis helista mulle 52 44 113. Kahepeale leiame kindlasti Sulle kõige õigema variandi.

 

Seniks ikka tervitused ja nautigem suve sooje sumedaid õhtuid! (Seda kirjutades istun parasjagu Valge Klaari all võrkkiiges ja vaatan heinamaa varju kukkuvat päikest, no on ikka ilus see meie Eestimaa!)

 

Anu