Pühadeaegne sigin-sagin ei luba ilmselt paljudel meist kingituste pakkimise peale liialt palju aega kulutada, kuid kui leiad enne jõuluvana ette astumist paar vaba momenti, siis tasub kindlasti kleeplindist ja lumememme-mustrilisest klantspaberist kaugemale mõelda – kaunis pakend muudab kingituse ju veelgi erilisemaks!

 

Armas ja kodune


Lihtne ja maalähedane variant on kasutada pakkimisel pruuni paberit ning tõmmata sellele rahvusvärvides lindid ümber. Või riputada kingi külge pisikesed villased sokid, mis on täidetud kommide ja muude maiustustega. Vanaemade ja vanaisade südant soojendavad kindlasti lastelaste poolt värvitud kingipakid, mille lõuendiks sobivad hästi tavalised valged paberlehed ja erinevas suuruses karbikesed.

 

Leia üles oma sisemine kunstnik


Kui tunned, et sinus on peidus laia joonega disainer, siis ära hoia andeid vaka all! Paki kingitus tsellofaani või pruuni paberi sisse ja kleebi peale erinevaid kaunistusi. Need võivad olla pärit metsatukast ja aiasoppidest (kuivatatud lilled, oksakesed, käbid, samblatutsud), ise meisterdatud (paberist lumehelbed ja jõulutähed) või hoopis ostetud (pärlid, helmed, litrid ja kõik muu, mis särab ja sillerdab). Sellised pakid on kindlasti nii uhked, et pakisaajal võib olla lausa kahju neid avada! Mõnda kaunistust saab aga hiljem ka kuuseehtena kasutada.

 

Taaskasutus on moes


Tore idee on mässida kingitused ajalehe sisse ja lisada sellele pintslitäis jõuluvärvi või sädelevat spreid. Huvitav variant on teha ise tähtede rägastikuga paber ja lasta kingisaajal leida pakilt esimene sõna, mis iseloomustab tema emotsiooni pakki avades – rõõmus, üllatunud, elevil jne.

 

Ilusad soovid


Nime lisamist paberile saab samuti omapäraselt lahendada. Näiteks kirjutada liimipulgaga nimi ja kleepida sinna peale lõng. Lisaks võib igale pakile kirjutada kingitusega seotud soovid, näiteks „Andrus, soovin, et Sul leiduks rohkem puhkeaega, et seda hea raamatu seltsis veeta! “ või „Teele, tänased tööd lükka homse varna ja naudi kodust spaad!“

 

Sugulaste ja sõprade jaoks kingipakkide meisterdamisest võib kujuneda mõnus traditsioon, mille käigus saab iga pereliige oma panuse anda. Pane mängima lõbus jõulumuusika, võta kõrvale aromaatne glögi ja lase loovusel lennata!