Textelle kodulehel on üleval mobiilinumber, millelt saad alati vastused kõigile kodukaupu ja tellimusi puudutavatele küsimustele. Kes on aga teisel pool telefonitoru? Saame lähemalt tuttavaks: Textelle asutaja ja tegevjuht Anu Raun!

 

Anu on Viljandist pärit särtsakas ja särav naine, kes on viimased 10 aastat tegelenud veebipoe pidamisega. Muutuseid ja põnevust armastava natuuri jaoks on e-kaubandus ideaalne ala – pidev areng ja uued võimalused  hoiavad vaimu erksana. Äri kohta ütleb Anu järgmist: „Kõige tähtsam on alustamine, tegevuse käigus juhib elu sind ise õigetele radadele!“ 

 

Eestlased on alati olnud sitke rahvas, kes saavad hakkama igal ajal ja igas olukorras. Ka Anu jaoks on ettevõtlikkus juba esivanemate poolt põlvest põlve kaasa antud. Üheks sääraseks eeskujuks on Anule olnud vanaonu – nagu paljud teised, nii oli temagi sunnitud 1940ndatel kodumaalt põgenema, kuid raskustele vaatamata õnnestus ärksal noormehel jõuda Lõuna-Aafrika Vabariiki ja panna seal püsti suur tööstusfirma.

 

Ettevõtjal on palju tööd, aga paindlik graafik


Anu ise ütleb, et ettevõtlus on võimaldanud tal toimetada oma südame järgi ja toonud ellu väga palju uusi tuuli: „Lapsed on mul juba suured ja pesast välja lennanud – poeg teenib Eesti Kaitseväes, tütar elab perega Austraalias. Minu üks suurimaid kirgi on reisimine ja tänu ettevõtja paindlikule graafikule saan tütre juurde külla sõites jääda sinna kasvõi kaheks kuni kolmeks kuuks. Tavapärase üheksast viieni palgatöö puhul oleks seda ajaliselt ilmselt üsna keeruline korraldada.“ Austraalias õpetab Anu lapselapsele eesti keelt ja naudib ookeani lähedust. Ka kodumaal on veesilmad Anu elus olulisel kohal – olgu selleks siis põhjatud rabalaukad, peegelsiledad järved, jäise veega jõed, pisikesed tiigid, soojad basseinid, spaad või hoopis porised vihmaveelombid…Igasugune vesi on energiale hea! Seepärast harrastab Anu igal aastal ka talisuplust.

 

Rännukirg


Tervislikud eluviisid on Anu jaoks juba pikemat aega au sees olnud. „Märkan endalegi ootamatult, et mu toitumisharjumused hakkavad tasapisi taimetoitluse ja toortoidu poole suunduma. Jõusaalist mind ei leia, aga võin kinnitada, et kõige paremad ideed tulevad alati jalutades ja lisaks on see ka üleüldisele enesetundele hea.“ Et ühendada omavahel kaks suurt kirge, reisimine ja kõndimine, tuleks kõne alla kõnd ümber maailma. Just nagu rändur Meigo Märk, kelle Facebooki lehel Anu silma peal hoiab ja salamisi sarnasest reisist unistab. Vabal ajal armastab Anu lugeda, olulisel kohal on muidugi kõik reisimisega seotud teosed. Üheks vankumatuks lemmikuks Fregatijuhid, mis räägib James Cooki rännakutest ja kirjeldab aega, mil laevad olid puust ja mehed rauast.

 

Motod, mis annavad jõudu


Küsimuse peale, mis on tema elu moto, vastab Anu naerdes, et neid on tal lausa kaks: „KISS ja kiss and go! Esimene neist, USA mereväest pärinev põhimõte tähistab seda, et kõik protsessid ja süsteemid tuleb hoida lihtsana – keep it simple, stupid! Teine aga tuletab meelde, et ei maksa klammerduda selle külge, mis sinu kui isiksuse arengut enam ei teeni ja endas positiivset energiat ei kanna. Olgu selleks siis inimsuhted või olukorrad. Kahetsustesse kinni jääda pole mõtet. Kaotused on vaid uued võimalused, elu vajab elamist!“

 

Ettevõtjate puhul on Anu täheldanud, et paljudele neist on omased teatud mõtteviisid. Kui oled värske firmaomanik või vajad inspiratsiooni äri edasiarendamiseks, siis annavad need 5 printsiipi kindlasti mõttelennule hoogu juurde.

 

  • 1. Ära taotle asjaolude perfektsust enne protsesside käima lükkamist. Kõige olulisem on pihta hakkamine ja tegutsemine. Kui on näha, et asjad toimivad, siis on aega detaile lihvida.
  • 2. Arenda endas oskust pöörata negatiivsed asjaolud positiivseteks. Otsi lahendusi võimaluste puudumise kiuste, need on alati kusagil olemas!
  • 3. Ära mõtle sellele, et keegi juba müüb seda asja või keegi juba teeb sellist äri või keegi juba toimetab sellise tootega. Tee asju omamoodi ja paremini.
  • 4. Otsusta kiiresti ja ära kuluta liiga palju aega analüüsimisele, kas Sul on piisavalt oskusi, raha või ressurssi teatud toimingute läbiviimiseks. Otsusta ja tegutse, ressursid tulevad ise Sinu juurde töö käigus.
  • 5. Ära iialgi karda läbikukkumist ega jäta asju tegemata läbikukkumise hirmus.

 

Tuult tiibadesse ja kohtumiseni Textelles!