Allergiavabad tekid ja padjad Üha sagedamini küsitakse minult allergiavabasid ja antibakteriaalseid madratseid, tekke-patju ja voodipesu. Ei mäleta, et omal ajal tekstiilivabrikus töötades see nii aktuaalne teema oleks olnud, aga tänaseks on tegemist väga olulise kaubagrupiga – tolmuallergia käes kannatavad nii lapsed kui täiskasvanud.

 

Millest allergia tekib?

 

Tundlikule inimesele piisab ööune rikkumiseks vähesest. Tolmulestad elavad pehmes mööblis ja madratsites, aga ka patjades ja tekkides, põhjustades allergikule vesist nohu, aevastushooge ja astmat. Vanas majas on tolmust väga keeruline lahti saada, korista kasvõi hommikust õhtuni. Seepärast on mõistlik vähendada lestade jaoks sobivat elukeskkonda, eelistades võimalusel antibakteriaalse tolmulestavastase töötluse saanud magamisaset ja tekstiilitooteid.

 

Millest alustada?

 

Allergiavaba ja antibakteriaalse madratsi leiad kas Sleepwelli või Dormeo valikust. Paljud Sleepwelli madratsid on saanud tolmulestavastase Sensity™ töötluse. See on ainulaadne, 100% naturaalne, allergiat ja astmat vähendav tehnoloogia, mille käigus lisatakse kangale mikrokapslid looduslike probiootiliste bakteritega.

 

Need imelised bakterid on inimesele täiesti ohutud, kuid tekitavad madratsikattel mikrofloora, mis ei sobi elutsemiseks tolmulestadele, hallitusseentele ja kahjulikele bakteritele. Mikrokapslid on kinnitunud kanga kiududesse ja inimkehaga kokkupuutumisel tekkiv hõõrdumine vabastab järk-järgult baktereid – nii on pidevalt tagatud kaitse soovimatute voodikaaslaste vastu.

 

Sensity™ probiootilised bakterid imavad niiskust ja puhastavad madratsi inimkeha poolt eritatavatest jääkidest, mis oleks vastasel juhul toidulauaks tolmulestadele ja allergiat põhjustavatele bakteritele. Lisaks takistavad nad tolmulestade, hallituse ja kahjulike bakterite tekkimist ning neutraliseerivad ebameeldivad lõhnad madratsis. Sensity™ tagab parema hügieeni ja puhtuse, vähendab allergia ning hingamisprobleemide tekkimise ohtu ja selle mõju kestab kuni 10 aastat.

 

Allergiavabad tekid ja padjad


Healthguardi allergiavabad tekid ja padjad on toodetud Eestis ning neid olen soovitanud kõigile tuttavatele allergikutele. Need antiallergilised õhulised tekid on mugavad ning sisaldavad antibakteriaalseid healthguardi kiudusid, mis pärsivad tolmulestade arengut ja tagavad hügieeniliselt puhtama magamiskeskkonna. Paljude lemmikuks on saanud pehmed sulepadjad, mille sisu on tänu 120 kraadi juures kuumutamisele muutunud peaaegu täielikult allergiavabaks.

 

Milline voodipesu valida?

 

Tundlikud inimesed peaksid kindlasti vältima sünteetikat. Klassikaline puuvill, linane kangas või luksuslik siid on alati kindla peale minek. Siid on küll teistest materjalidest kõrgema hinnaga, aga hoolimata oma õrnast tekstuurist peab siid õige hoolduse korral kaua vastu ja tõstab ka nende õnnelike inimeste une kvaliteeti, kes allergiatest täitsa priid on.

 

Liigne agarus on ogarus

 

100% tolmuvaba elu ei ole võimalik elada ja selle poole ei soovita ma kellelgi püüelda. Nagu mu hea sõbranna alati ütleb, siis perfektselt puhas kodu on märk elamata elust. Kuid kui allergiad tõepoolest tunda annavad ja und häirivad, saad kindlasti allergiavabadest madratsitest, tekkidest ja voodipesust abi. Kui vajad ostu tegemisel nõu, siis helista julgelt, aitan Sind hea meelega (isegi kui parasjagu maasikapeenra vahel juhtun olema): 52 44 113

 

Suviste tervitustega

Anu